Oʻzbekiston xalqiga Ramazon hayiti tabrigi
Davlat rahbari Oʻzbekiston xalqini muborak Ramazon hayiti bilan tabriklab, ushbu ulugʻ ayyom tinchlik, mehr-oqibat va bagʻrikenglik qadriyatlarini mustahkamlashga xizmat qilayotganini taъkidladi. Prezident shuningdek, barcha yurtdoshlarimizga sogʻlik, farovonlik va ezgu niyatlarining roʻyobga chiqishini tiladi.
Davomini o'qish...29.03.2025 20:03Ramazon hayiti munosabati bilan 488 mahbus afv etildi
Prezident Shavkat Mirziyoev Ramazon hayiti munosabati bilan qilgan jinoyatidan chin koʻngildan pushaymon boʻlgan va tuzalish yoʻliga oʻtgan 488 nafar mahbusni afv etish toʻgʻrisida farmon imzoladi.
Davomini o'qish...29.03.2025 10:29Oʻzbekiston sogʻliqni saqlash sifati boʻyicha 64 oʻrinni egalladi
Ceoworld Magazine jurnalining sogʻliqni saqlash tizimi sifati boʻyicha eъlon qilgan reytingida Oʻzbekiston 110 davlat ichida 64-oʻrinni egalladi. Mamlakat 36,26 indeks koʻrsatkichiga ega boʻlib, bu Markaziy Osiyo va MDH davlatlari orasida oʻrtacha natija hisoblanadi.
Davomini o'qish...28.03.2025 17:38Ramazon hayiti namozining oʻqilish vaqtlari maъlum qilindi
Oʻzbekiston musulmonlari idorasi matbuot xizmati joriy yilning 30 mart kuni oʻqiladigan Ramazon hayiti namozining rasmiy vaqtlari belgilanganini maъlum qildi.
Davomini o'qish...28.03.2025 08:07Janubiy Koreyadagi oʻzbeklar elchixona tomonidan rasman ogohlantirildi
Oʻzbekiston Respublikasining Koreya Respublikasidagi elchixonasi mahalliy oʻzbekistonliklarga ommaviy yigʻin va mitinglarda ishtirok etmaslik haqida ogohlantirish eъlon qildi
Davomini o'qish...27.03.2025 18:16Oʻzbekistonda Ramazon hayiti 30 mart kuni nishonlanadi
Oʻzbekistonda 2025 yilgi Ramazon hayiti 30 mart – yakshanba kuni keng nishonlanadi. Bu haqda Prezident qarori qabul qilindi.
Davomini o'qish...26.03.2025 15:24Oʻzbekiston dunyo brend reytingida 55 oʻrinni egalladi
Oʻzbekiston xalqaro “Brand Finance” kompaniyasining reytingida ikki pogʻona yuqoriladi. Markaziy Osiyo davlatlari orasida Qozogʻiston 43 oʻringa, Ozarbayjon 82 oʻringa, Qirgʻiziston esa 127 oʻringa koʻtarildi. Turkmaniston esa 76 oʻrindan 80 oʻringa pasaydi.
Davomini o'qish...26.03.2025 13:51BAAda aldov qurboni boʻlgan uch nafar oʻzbekistonlik vatanga qaytarildi
2024 yil 22 dekabr kuni uch nafar Oʻzbekiston fuqarosi yaqin qarindoshining taklifi bilan BAAga borgan va ijara uyiga joylashgan. Biroq ularni taklif qilgan shaxs 23 fevralь kuni hech qanday tushuntirishlarsiz Qatarga chiqib ketgan va aloqani uzgan. Buning oqibatida ayollar ijara haqini toʻlay olmay, qiyin ahvolga tushgan.
Davomini o'qish...26.03.2025 10:41Suriya hukumati Palmiradagi harbiy bazani Turkiyaga topshirdi
Anqara bunday kelishuvlar bilan oʻz harbiy mavqeini mustahkamlar ekan, isroil bu jarayonni xavf sifatida baholab, AQSh bilan muzokaralar oʻtkazishga tayyorgarlik koʻrmoqda. Turkiyaning Suriyadagi ishtiroki kengayishi Yaqin Sharqdagi geosiyosiy vaziyatga qanday taъsir etadi?
Davomini o'qish...26.03.2025 09:24Prezident Mirziyoev “Koʻksaroy”da iftorlik oʻtkazdi
Prezident Shavkat Mirziyoev “Koʻksaroy” qarorgohida iftorlik tashkil etib, Ramazon oyining muqaddasligi, millatlararo bagʻrikenglik va hamjihatlik haqida soʻz yuritdi. Shuningdek, vijdon erkinligi, islom madaniyati merosi va ekologik tashabbuslar muhokama qilindi.